baner-gazeta-publio

Nowa PGN

Nowa Polska Giełda Nieruchomości – Property Journal

MIPIM – wiodący na świecie rynek nieruchomości

10-13 marca 2020 r. – Palais des Festivals, Cannes, Francja

MIPIM, najważniejsze wydarzenie na rynku nieruchomości, gromadzi najbardziej wpływowych graczy ze wszystkich sektorów międzynarodowego przemysłu nieruchomości na cztery dni pracy w sieci, nauki i transakcji poprzez imprezy premium, konferencje i dedykowane strefy wystawiennicze.

Tematem przewodnim wydarzenia – „Przyszłość to człowiek” – jest kontynuacja ubiegłorocznych dyskusji na temat zrównoważonej odpowiedzialności. W tym roku ambicją jest postawienie mieszkańców miasta w centrum rozmów poprzez skupienie się na społecznym wymiarze zrównoważonego rozwoju.

Atrakcyjne miasto to takie, w którym żyje się dobrze, przyjmując obecnych i nowych mieszkańców, a także firmy i inwestorów. Ten krąg musi stanowić podstawę dla wszystkich, którzy projektują i budują miasta jutra.

Jakie usługi i udogodnienia miasta mogą zaoferować swoim mieszkańcom, aby uczynić swoje życie wygodniejszym, bezpieczniejszym i bardziej ekologicznym, a także bardziej otwartym, połączonym i włączającym? Program konferencji MIPIM dotyczy wszystkich tych zagadnień,
w tym:

  • Mieszkalnictwo – wyraźnie główny problem w kluczowych obszarach metropolitalnych. Niedobór mieszkań po przystępnych cenach jest poważnym wyzwaniem w czasach, gdy ONZ przewiduje, że do 2050 r. Dwie trzecie wszystkich ludzi będzie mieszkańcami miast. Nowe rodzaje mieszkań, mieszanie miast, eko- dzielnice i inteligentne budynki to tylko niektóre rozwiązania i szeroki zakres eksperymentów są już przeprowadzane w celu promowania lepszej jakości życia.
  • Mobilność jest ściśle związana z trudnościami mieszkaniowymi i rodzi pytania dotyczące własnego wpływu na zdrowie i wielkości śladu węglowego. Konwergencja własności i mobilności toruje drogę do modeli skoncentrowanych na korzystaniu, udostępnianiu i łączeniu. Jakie są te nowe formy obywatelskiej, ekologicznie odpowiedzialnej mobilności i jak pasują do środowiska miejskiego?
  • Miasta sprzyjające integracji społecznej, które cenią różnorodność społeczną, kulturową, płciową i międzypokoleniową, również odgrywają rolę w wygodnym wspólnym życiu. MIPIM nadal promuje różnorodność podczas różnych wydarzeń i konferencji.

Na MIPIM reprezentowanych będzie ponad 500 miast i lokalnych władz z całego świata. Szczyt przywódców politycznych, zamknięte wydarzenie organizowane wspólnie z EUROCITIES, pozwoli burmistrzom i innym przedstawicielom publicznym z całego świata spotkać się, dzielić pomysłami i wyciągać wnioski z doświadczeń sąsiadów na temat tworzenia odpornych miast przyszłości.