baner-gazeta-publio

Nowa PGN

Nowa Polska Giełda Nieruchomości – Property Journal

Banki razem

BNP Paribas Bank Polska, Alior Bank oraz PKO Bank Polski zainwestowały w start-up Autenti, który wymyślił, wprowadził i obsługuje bezpieczny system podpisu elektronicznego. „Wspólnie, ponad podziałami wprowadzamy depapieryzację”. Nawet porozumienie zostało podpisane w sposób elektroniczny.

Współpraca trzech banków i firmy technologicznej ma zapewnić klientom bezpieczny podpis dokumentów online. Prezesi banków umówili się, że nie zdradzą kwoty transakcji, czyli ile pieniędzy zainwestowali w Autenti. Zdradzili jedynie, że każdy wyłożył tę samą kwotę, prezes PKO BP dodał, że liczą na wielomilionowe zyski.

– Potencjał tej usługi jest bardzo duży. Jest kierowany do firm, które mogą ‚depapieryzować’ swoje funkcjonowanie i to zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i z klientami.

Technologia ma być czymś więcej, niż tylko generatorem przychodów. Dlatego mówimy, że wprowadzamy technologie, które poprawiają jakość życia. Tym bardziej, że społeczeństwo się starzeje, takim osobom będzie można pomagać zdalnie i podejmować racjonalne decyzje – podkreślił inny partner Autenti Marcin P. Kowalik, założyciel Black Pearls VC.

W ten sposób trzy wielkie spółki bankowe, w porozumieniu bez precedensu, rozpoczęły współpracę ze start-upem.

– Autenti poznaliśmy w 2016 r., gdy zostało zwycięzcą hackathonu realizowanego przez BNP Paribas. Wtedy zaczął się dialog. Wyeliminowaliśmy już plastik w stołówkach, tak teraz czas na pozbycie się papieru w życiu codziennym. Dużo wprowadzamy tego druku, jeszcze długa droga przed nami, ważne jest to, że te rozwiązania pomagają zmienić sposób myślenia i przestawiać nie tylko nas, jako firmy, ale całe społeczeństwo – powiedział prezes BNP Paribas Bank Polska Przemysław Gdański.